Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Rhino Full Throttle

Rhino Full Throttle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
By the Time It Gets Dark

By the Time It Gets Dark

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★½
Edit this entry  
13
Tiger Cage

Tiger Cage

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★
Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beyond This Day

Beyond This Day

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Microbe and Gasoline

Microbe and Gasoline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blowfish

Blowfish

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
He Loves Me… He Loves Me Not

He Loves Me… He Loves Me Not

2002
×
★½
Edit this entry  
09
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hunting and Gathering

Hunting and Gathering

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Greed in the Sun

Greed in the Sun

1964
×
★★★½
Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Slate

Slate

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Hanezu

Hanezu

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
West of Here

West of Here

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scandal Makers

Scandal Makers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Cheonggyecheon Dog

A Cheonggyecheon Dog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stateless Things

Stateless Things

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Schism

Schism

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Song

Love Song

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Somersault

Somersault

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Dreamers

Teenage Dreamers

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wandering

Wandering

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prime Mover

Prime Mover

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Murmur of the Hearts

Murmur of the Hearts

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Education

Love Education

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Together

Together

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen Out

Frozen Out

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Summers

Three Summers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex

Ex

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Man Called Horse

A Man Called Horse

1970
×
Edit this entry  
17
Love in Late Autumn

Love in Late Autumn

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sara

Sara

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Say Nothing Stays the Same

They Say Nothing Stays the Same

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
School Radio to Major Tom

School Radio to Major Tom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day Before the End

The Day Before the End

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
The Beautiful Loser

The Beautiful Loser

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry