RowanHarper has logged 272 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Chappie

Chappie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Hug

The Hug

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Edit this entry  
18
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
½
Edit this entry  
17
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Glory

Glory

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry