RowanHarper has logged 311 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
Read the review Edit this entry  
13
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
9

9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Radio Rebel

Radio Rebel

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Making of 'Psycho'

The Making of 'Psycho'

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ed Gein: The Ghoul of Plainfield

Ed Gein: The Ghoul of Plainfield

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jinxed

Jinxed

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost House

Ghost House

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Score

High Score

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Freak Show

Freak Show

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Melomaniac

The Melomaniac

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Men Boxing

Men Boxing

1891
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★★★
Read the review Edit this entry