RowanHarper has logged 35 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

×
Read the review Edit this entry  
18
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Girl and Her Cat

The Little Girl and Her Cat

1899
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sick Kitten

The Sick Kitten

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ween: Live in Chicago

Ween: Live in Chicago

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Showgirls

Showgirls

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
By The Lakeside

By The Lakeside

×
Read the review Edit this entry