RowanHarper has logged 34 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost House

Ghost House

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Score

High Score

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Freak Show

Freak Show

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Melomaniac

The Melomaniac

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Men Boxing

Men Boxing

1891
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monkeyshines, No. 1

Monkeyshines, No. 1

1890
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Untameable Whiskers

The Untameable Whiskers

1904
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Demolition of a Wall

Demolition of a Wall

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Partie d'écarté

Partie d'écarté

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sandow

Sandow

1896
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cock Fight

The Cock Fight

1894
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Barbershop

The Barbershop

1894
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Glenroy Brothers (Comic Boxing)

Glenroy Brothers (Comic Boxing)

1894
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annabelle Serpentine Dance

Annabelle Serpentine Dance

1895
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
102 Minutes That Changed America

102 Minutes That Changed America

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blinkity Blank

Blinkity Blank

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry