• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Girl From Plainville

  • Deep Water

  • The Lost City

    ★★½

  • Worst Roommate Ever

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Kimi

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Grucifixion

    ★★★★★

  • True Story

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Pink

    ★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Us Again

  • Moxie

  • Murder Among the Mormons

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

  • The Ripper

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½