Sort by

Rowan has logged 238 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
True Story

True Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Monster

Monster

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
We Love Moses

We Love Moses

2016
×
Edit this entry  
01
Residue

Residue

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Hancock

Hancock

2008
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
Edit this entry  
30
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry