RSS feed for Rowan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Love Me!

Love Me!

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Day I Will Never Forget

The Day I Will Never Forget

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★½
Edit this entry  
26
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hen, His Wife

Hen, His Wife

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sam

Sam

2014
×
Edit this entry  
24
Sunday

Sunday

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Destiny

Destiny

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Waiting

Waiting

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Friendsheep

Friendsheep

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Who's Hungry?

Who's Hungry?

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Man

Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Behind Closed Doors

Behind Closed Doors

2009
×
★★
Edit this entry  
24
Oh Sheep!

Oh Sheep!

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
This Actually Happens a Lot

This Actually Happens a Lot

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
GLUED

GLUED

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Sad Man

The Sad Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Don't

Don't

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bobby Yeah

Bobby Yeah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Head Over Heels

Head Over Heels

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Geometria

Geometria

1987
×
★★
Edit this entry  
18
La Luna

La Luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Phantom Limb

Phantom Limb

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Connect

Connect

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Biggie and Tupac

Biggie and Tupac

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Edit this entry