• Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • Akakiri

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★½

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½