Spencer has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
2012

2012

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry