Sort by

Spencer has logged 261 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry