• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • 537 Votes

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cheer

    ★★★★

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Queen & Slim

  • Playing with Fire

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Star Wars: Galaxy's Edge - Adventure Awaits

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

  • Apollo 11

    ★★★