Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Tasting

The Tasting

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Cow

Cow

2021
×
★★
Edit this entry  
16
So Help Me God

So Help Me God

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
November

November

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Thalasso

Thalasso

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
21
French Tech

French Tech

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Delicious

Delicious

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Simple Passion

Simple Passion

2020
×
Edit this entry  
18
Good Mother

Good Mother

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Box

Black Box

2021
×
Edit this entry  
06
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Stronghold

The Stronghold

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
04
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
11
For Sama

For Sama

2019
×
Edit this entry  
08
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
DNA

DNA

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Best Part

My Best Part

2020
×
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Petit Ours Brun - Le spectacle au cinéma

Petit Ours Brun - Le spectacle au cinéma

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The White Balloon

The White Balloon

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
Outrage

Outrage

1950
×
★★★½
Edit this entry  
01
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★
Edit this entry  
24
Appearances

Appearances

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
A Violent Life

A Violent Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry