RSS feed for roxanneip

roxanneip has logged 17 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Next Gen

Next Gen

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Life

Life

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry