• Morbius

    ½

  • Deep Water

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★