Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Critic

The Critic

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
Edit this entry  
22
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Things

Wild Things

1998
×
Edit this entry  
20
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
In Dreams

In Dreams

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
04
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Playground

Playground

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Edit this entry  
28
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Tick Tock

Tick Tock

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alex Cross

Alex Cross

2012
×
★½
Edit this entry  
31
Valley of the Dead

Valley of the Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Realm

The Realm

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry