• The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Taliban Takeover

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Nobody

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Mass

    ★★★★★

  • Audrey

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

  • Battle for Hong Kong

  • Possessor

  • Promising Young Woman

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dark Waters