• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Zoon

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Source of the Absolute Knowledge

  • Handbook

    ★★★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★

  • Editing

    ★★★

  • Crumbs of Life

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Techno, Mama

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Bones

    ★★★½

  • Heltzear

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • I and the Stupid Boy

    ★★★

  • after a room

    ★★½

  • Love, Dad

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Catsitter

    ★★★½

  • The Story of My Wife

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • It Is Not the Brazilian Homosexuals Who Are Perverse, But the Situation in Which They Live

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Transparent, I am.

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Cuatro paredes

    ★★★

  • Play It Safe

    ★★★★½

  • Vadim on a Walk

    ★½

  • Rehearsal

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Shangri-La

    ★★★½

  • What Resonates in Silence

    ★★½

  • Black Medusa

    ★★★

  • Lemongrass Girl

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Narvalos

    ★★★½

  • The Sadness

    ★★★½

  • Song for the New World

    ★★

  • Zorg II: Fall Of Thera

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Criminals

    ★★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Seveso Dentro

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Home

    ★★★★

  • The Lamb of God

    ★★

  • Love Hurts

    ★★★½

  • Menarche

    ★★★½

  • See Me

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Shooting Star

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Shlomo and the Rabbi

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • 80,000 Years Old

    ★★

  • Happiness

    ★★★

  • I, Barnabé

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★★

  • Los conductos

    ★★

  • Hungry Joe

    ★★