Sort by

RoyPlus16zu9 has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Females

The Females

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goto, Island of Love

Goto, Island of Love

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Writer's Block

Writer's Block

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Playground

Playground

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
King of the Cannibals

King of the Cannibals

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Europa

Europa

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bones

The Bones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
9 Lives of a Wet Pussycat

9 Lives of a Wet Pussycat

1976
×
Read the review Edit this entry  
10
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Crowns of the Sailor

Three Crowns of the Sailor

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
As It Is in Heaven

As It Is in Heaven

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Van Diemen's Land

Van Diemen's Land

2009
×
★½
Edit this entry  
01
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry