Sort by

RoyPlus16zu9 has logged 48 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spiral

Spiral

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Excision

Excision

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spiral

Spiral

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ice From the Sun

Ice From the Sun

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carne

Carne

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ursula

Ursula

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
80,000 Years Old

80,000 Years Old

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Story of My Wife

The Story of My Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Blue

Blue

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Everything Is Illuminated

Everything Is Illuminated

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Postcard to Daddy

Postcard to Daddy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Sünderin

Die Sünderin

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★
Edit this entry  
04
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cargo 200

Cargo 200

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
Weapons

Weapons

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry