• Fatherhood

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Call

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

  • For Sama

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Innocent Witness

  • Alita: Battle Angel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Andhadhun

  • Venom

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

  • Beautiful Boy

  • The Nun

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight