Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Persona 3 the Movie: #3 Falling Down

Persona 3 the Movie: #3 Falling Down

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Persona 3 the Movie: #2 Midsummer Knight's Dream

Persona 3 the Movie: #2 Midsummer Knight's Dream

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth

Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
10
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
½
Edit this entry  
02
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Test

The Test

2012
×
½
Edit this entry  
10
Jill Bilcock: Dancing the Invisible

Jill Bilcock: Dancing the Invisible

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
15
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★
Edit this entry  
06
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nitram

Nitram

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry