Raul has logged 441 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
City of Ghosts

City of Ghosts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Risk

Risk

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When the Garden Was Eden

When the Garden Was Eden

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Comedian

Comedian

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nobody's Watching

Nobody's Watching

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry