Raul has logged 46 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coming Home

Coming Home

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Threesome

Threesome

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tower

Tower

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Heart Susie

True Heart Susie

1919
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pete Holmes: Faces and Sounds

Pete Holmes: Faces and Sounds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Oyster Princess

The Oyster Princess

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Doll

The Doll

1919
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry