Raul has logged 40 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tramps

Tramps

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interiors

Interiors

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hidden Tiger

The Hidden Tiger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stefan Zweig: Farewell to Europe

Stefan Zweig: Farewell to Europe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbershop: The Next Cut

Barbershop: The Next Cut

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cinema Novo

Cinema Novo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Una

Una

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cambridge Squatter

The Cambridge Squatter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry