• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ½

  • Kimi

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Land

    ★★½

  • The Little Things

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Unhinged

    ½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Bombshell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Mule

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blood Father

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Black Mass

  • Entourage

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Counselor

  • Enough Said

    ★★★★★

  • The Internship

  • Only God Forgives

  • Arbitrage

    ★★★★

  • J. Edgar

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Limitless

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • The Blind Side

    ½

  • Funny People

  • Doubt

    ★★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • Vicky Cristina Barcelona

    ★★★★

  • Before the Devil Knows You're Dead

    ★★★★½

  • Disturbia

    ½

  • The Manchurian Candidate

    ★★★

  • Minority Report

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★