• Midnight Swan

    ★★★★★

  • Tezuka's Barbara

    ★★★½

  • Hit Me Anyone One More Time

    ★★★½

  • Sea of Revival

    ★★★

  • Typhoon Family

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • The Bastard and the Beautiful World

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★★

  • Stranger

    ★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Galaxy Turnpike

    ★★½

  • One Thousand Trillion Yen Randsom

    ★★★½

  • HERO

    ★★★

  • Honeytrap

    ★★

  • A Warden's Ransom

    ★★★

  • After

    ★★

  • Girlhood

    ★★★★

  • The Human Trust

    ★★

  • This Magic Moment

    ★★★

  • I Want to Be a Shellfish

    ★★★

  • Hero

    ★★★½

  • Monkey Magic

    ★★★

  • Hannah Takes the Stairs

    ½

  • HERO

    ★★★

  • Suite Dreams

    ★★★

  • Dracula III: Legacy

    ★★★

  • Dracula II: Ascension

    ★★

  • Lilya 4-ever

    ★★★★★

  • Bus Panic!!!

    ★★★★

  • Messengers

    ★★★½

  • Hong Kong Night Club

    ★★

  • Long Vacation

    ★★★½

  • The Watermelon Woman

    ★★★★

  • Shoot! Hit The Goal

    ★★★★

  • Go Fish

    ★★★

  • Private Lessons II

    ½

  • The Killing Fields

    ★★★★½

  • Purple Rain

    ★★★★★

  • Shock Treatment

    ★★★

  • Nine to Five

    ★★★½

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★