RSS feed for Rafael
  • Hollywood

  • Normal People

  • Tigertail

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • The Plot Against America

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Downhill

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

  • QT8: The First Eight

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Proxima

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

  • Good Omens

  • Domino

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½