rachel has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bar

The Bar

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emelie

Emelie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Open House

The Open House

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Everything is Illuminated

Everything is Illuminated

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is 40

This Is 40

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tag

Tag

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Week Of

The Week Of

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry