• The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Tinder Swindler

  • Licorice Pizza

  • The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

  • No Time to Die

  • Britney vs. Spears

  • Silent Night

  • The Alpinist

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Old

    ½

  • Memoria

  • Lamb

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • Val

  • Epstein’s Shadow: Ghislaine Maxwell

  • Ascension

  • Can't Get You Out of My Head

  • The Lady and the Dale

  • All Light, Everywhere

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

  • In My Room

  • Tenet

  • Class Action Park

  • TFW No GF

  • How to Fix a Drug Scandal

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

  • Some Kind of Heaven

  • The Social Dilemma

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Dark Waters

  • Martin Margiela: In His Own Words

  • Subject to Review

  • Sound of Metal

  • Joker

    ★★

  • Tell Me Who I Am

  • First Cow

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★½

  • 63 Up

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Framing John DeLorean

  • Swallow

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★

  • Tread

  • Ask Dr. Ruth

  • Where's My Roy Cohn?

  • The Mule

    ★★

  • High Life

  • mid90s

    ★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

  • American Dharma

  • Meeting Gorbachev

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians