Sort by

Robin has logged 467 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
KISS Meets the Phantom of the Park

KISS Meets the Phantom of the Park

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Contracted

Contracted

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rihanna: Good Girl Gone Bad Live

Rihanna: Good Girl Gone Bad Live

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Jacket

The Jacket

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Very Gaga Thanksgiving

A Very Gaga Thanksgiving

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
As I Lay Dying: This Is Who We Are

As I Lay Dying: This Is Who We Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Planet Hulk

Planet Hulk

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry