Sort by

Robin has logged 39 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mama

Mama

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Losin' It

Losin' It

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Taps

Taps

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Endless Love

Endless Love

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything or Nothing

Everything or Nothing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Detention

Detention

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Alyce Kills

Alyce Kills

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry