Sort by

Robin has logged 272 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy Money

Easy Money

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Angel-A

Angel-A

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Forbidden

The Forbidden

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Salome

Salome

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry