Sort by

Robin has logged 27 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One for the Fire: The Legacy of Night of the Living Dead

One for the Fire: The Legacy of Night of the Living Dead

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★
Read the review Edit this entry