Sort by

Robin has logged 27 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leviathan: The Story of Hellraiser and Hellbound: Hellraiser II

Leviathan: The Story of Hellraiser and Hellbound: Hellraiser II

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Walt Before Mickey

Walt Before Mickey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Floyd Norman: An Animated Life

Floyd Norman: An Animated Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Recreating the Eighth Wonder: The Making of 'King Kong'

Recreating the Eighth Wonder: The Making of 'King Kong'

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It

It

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry