Robin has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Archive

Archive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elstree 1976

Elstree 1976

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crash

Crash

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bee Gees: In Our Own Time

Bee Gees: In Our Own Time

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry