Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Prince: Sign o' the Times

Prince: Sign o' the Times

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Beforel Orel: Trust

Beforel Orel: Trust

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Hammer

House of Hammer

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Leda

Leda

×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gobble-Gobble

Gobble-Gobble

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kuso

Kuso

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad God

Mad God

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
David Spade: Take the Hit

David Spade: Take the Hit

1998
×
★½
Edit this entry  
27
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stealing Harvard

Stealing Harvard

2002
×
★½
Edit this entry  
02
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry