Ryan has logged 361 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Premature

Premature

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Kids

Kids

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry