Ryan has logged 32 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry