Ryan has logged 26 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
You Wish!

You Wish!

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Read the review Edit this entry