Rti03 has logged 218 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Youth

Youth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Junun

Junun

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★½
Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cosmos

Cosmos

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry