• No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Here Today

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Godmothered

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½