RSS feed for R

R has logged 99 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
I Don't Know How She Does It

I Don't Know How She Does It

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
07
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Edit this entry  
05
3 Women

3 Women

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
What Just Happened

What Just Happened

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Killing

The Killing

1956
×
★★★
Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Battleship

Battleship

2012
×
★★
Edit this entry  
05
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★
Edit this entry  
16
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★
Edit this entry