Sort by

Rob has logged 408 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mike's Murder

Mike's Murder

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry