Sort by
  • The Marvels

    ★★★½

  • Peter & the Wolf

    ★★★½

  • Joe Pera: Slow & Steady

    ★★★★

  • Dora and the Fantastical Creatures

    ★★

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Lewis Black: Tragically, I Need You

    ★★★★

  • Robots

    ★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Kathleen Madigan: Hunting Bigfoot

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Sam Campbell: COMPANION

    ★★★½

  • Adult Swim Yule Log

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The Hip Hop Nutcracker

    ★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Pinball: The Man Who Saved the Game

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • The Flagmakers

    ★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Wifelike

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • Linoleum

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Frederick Douglass: In Five Speeches

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Beanie Mania

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★