Sort by

Willst has logged 14 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Airplane!

Airplane!

1980
×
Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★½
Edit this entry  
22
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★
Edit this entry  
20
The Running Man

The Running Man

1987
×
Edit this entry  
17
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry