• Choose or Die

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Shot

    ★★★★★

  • Inverted

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Bloody Oranges

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Beautiful They

    ★★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • (AB)Normal

    ★★★

  • Fragile

    ★½

  • Sisters

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★