• X

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Bones

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Evil Angel

  • Seance

    ★★½

  • Nineteen on Fire

    ½

  • Four Roads

  • The Power

    ★★★

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Moxie

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Bobo the Monkey

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Paper Spiders

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Night Shifts

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Lily Chan & The Doom Girls

  • Hollywood

    ★★½

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Catscape

  • Jesy Nelson:

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • There's Something in the Water

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • K-12

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Practice

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ½