• The Northman

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Girl Before

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Maid

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Fever Dream

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Asking For It

  • Anne Boleyn

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Dashing in December

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Notes for My Son

    ★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Boys in the Band

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Hollywood

    ★★★★

  • Dummy

    ★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

    ★★

  • Visible: Out On Television

    ★★★

  • Sergio

    ★★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★