Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Workshop

The Workshop

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paris-Manhattan

Paris-Manhattan

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Japón

Japón

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La estrella vacía

La estrella vacía

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Hawaii

Hawaii

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Notes for My Son

Notes for My Son

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Dog Barking at the Moon

A Dog Barking at the Moon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paradise: Faith

Paradise: Faith

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Act

The Act

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Been So Long

Been So Long

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Like Father

Like Father

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coda

Coda

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gloria

Gloria

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strange Weather

Strange Weather

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
I Love You, Stupid

I Love You, Stupid

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loev

Loev

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hi, Are You Alone?

Hi, Are You Alone?

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last of the Blonde Bombshells

The Last of the Blonde Bombshells

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
East Side Sushi

East Side Sushi

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skins

Skins

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Girl

White Girl

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Place in the World

A Place in the World

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spy Time

Spy Time

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Five Nights in Maine

Five Nights in Maine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Voyage

The Voyage

1974
×
★★
Read the review Edit this entry